Zpět

Badatelský pobyt tříd E2A a E2C 2.-4. května

Třídy E2A a E2C se zúčastnily třídenního pobytu, který byl plný zážitků a nových zkušeností. Tento pobyt se konal na různých místech v jižních Čechách a výprava navštívila několik zajímavých míst. 

První den se studenti vydali na návštěvu města Sezimovo Ústí, kde navštívili lesopark s hrobkou Dr. Edvarda Beneše. Procházka byla velmi zajímavá a třída se dozvěděla mnoho informací o tomto významném prezidentovi. 

Po této návštěvě se skupina přesunula do Českých Budějovic, kde se po exkurzi v Dopravním podniku vydala na jízdu historickým trolejbusem a prohlédla si zajímavosti města. Poté měli studenti volný program, aby si mohli prohlédnout centrum města a užít si krásy Budějovic.  

Druhý den se studenti vydali na Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích, kde se setkali s vyučujícími a dozvěděli se více o studiu na Přírodovědecké a Ekonomické fakultě. 

Odpoledne následoval pěší výstup na horu Kleť, kde si všichni užili nádherné výhledy na okolní krajinu.  

Poslední den byl také velmi zajímavý, třídy se vydaly na zámek Hluboká nad Vltavou, který patří k nejkrásnějším zámkům v České republice. Zde si studenti prohlédli krásnou architekturu a zahradu a vystoupali na zámeckou věž. 

Poslední zastávkou byla Jaderná elektrárna Temelín, kde si žáci prohlédli nejen samotnou elektrárnu, ale také muzeum a 3d film, který byl opravdu jízda. Tuto exkurzi studenti velmi ocenili a naučili se mnoho o fungování elektrárny a jaderné energetice. 

Ubytování výpravě poskyl příjemný Statek Výštice. Všichni byli spokojeni i s výbornou polopenzí. 

Tento třídenní pobyt byl velmi pestrý a zajímavý. Studenti měli mnoho zážitků a zkušeností a doufají, že se podobné akce budou opakovat i v budoucnu. 

 


Vytisknout  

KONTAKT

Vyšší odborná škola,
Střední průmyslová škola
a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky

Masarykova 197, Kutná Hora, 28401

Telefon: +420 327 588 811
Email: infovos-kh.cz
E-podatelna: vomkhkr-s.cz
Datová schránka: 8nmxism

IČO: 61924059
REDIZO: 600 007 286

© 2019 VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora
Chat with us