ZAHRANIČNÍ SPOLUPRÁCE A STUDENTSKÉ VÝMĚNY

Studentské výměny Kutná Hora - Remeš (FR)

Již více než 10 let spolupracujeme se školou Lycée Roosevelt v Remeši. Ta je v regionu Champagne považovaná za prestižní školu, nabízející studium technických oborů.

Podle Memoranda, podepsaného řediteli obou škol v únoru 2019, přijede francouzská skupina studentů se svými učiteli k nám do Kutné Hory. Ubytováni budou v rodinách našich studentů. Ti studenti, kteří Francouze ubytují doma, se budou moci zúčastnit programu v anglickém jazyce a na oplátku pak pojedou do francouzsé Remeše. Bydlet budou v rodinách svých hostů.

V průběhu výměny vždy realizujeme zajímavý program. Kromě společné výuky společně navštívíme významné památky Kutné Hory, pojedeme na výlety za poznáním (např. Praha), v tělocvičně si zahrajeme zápasy ve vybraných sportech a zůčastníme se vybraných kulturních akcí.

Cílem studentské výměny je navázání přátelských vztahů mezi českými a francouzskými žáky a jejich jazykové zdokonalení v angličtině.

Pro žáky a jejich rodiny není tento zájezd nijak nákladný, protože se platí pouze doprava autokarem tam a zpět. Ubytování a stravování je hrazeno hostitelskou školou a rodinami.

Image

KONTAKT

Vyšší odborná škola,
Střední průmyslová škola
a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky

Masarykova 197, Kutná Hora, 28401

Telefon: +420 327 588 811
Email: infovos-kh.cz
E-podatelna: vomkhkr-s.cz
Datová schránka: 8nmxism

IČO: 61924059
REDIZO: 600 007 286

© 2019 VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora
Chat with us