Zpět

Turistický kurz 2023

Víte, co znamená spojení Stvořidla, Sion, Lipnice, Malá a Velká Amerika a přehrada Vrchlice? 

Tahle jména jsou cíle turistických výletů, které mají „v nohou“ žáci třetích ročníků. Tedy ne všichni, ale jen těch 25, kteří si za náplň sportovně – turistického kurzu vybrali pěší turistiku.

Pod vedením Ing. Záleského a dalších učitelů ,se skupina každý den vydávala vlakem do vhodného blízkého místa a odtud už „po svých“ ke zvolenému cíli.

Obtížnost byla volena tak, aby cestu zvládli všichni, kteří nemají zásadní zdravotní problémy.

A vše vyšlo podle předpokladů. Cesta podél peřejí Stvořidla byla poněkud komplikována nedávnou těžbou dřeva, druhý den na Sioně všechny překvapilo, jak malá péče je této památce věnována.

Mohutná silueta hradu Lipnice, zrovna tak jako nenápadný domek, ve kterém žil J. Hašek, nás uvítala třetí den. Jenže k tomu vedro přes třicet stupňů celsia udělalo turistiku poněkud náročnější, zvláště když část cesty musela vést po rozpáleném asfaltu do slušného kopce. Ale vše dobře dopadlo.

Předposlední den se vedro opakovalo, přibylo i poměrně dlouhé putování vlakem. Ale nádherné scenérie dávných vápencových lomů Malá Amerika, Mexiko a Velká Amerika nadchly každého. I ty, kteří neviděli takové filmy, jako jsou Limonádový Joe, nebo Zlatokopové z Arkansasu, které se zde točily.

A závěr byl téměř odpočinkový. Přehrada Vrchlice (jediná klenbová hráz v republice) zaujala nejen kutnohoráky, ale i žáky z Kolína či Čáslavi, neboť tam všude pijí vodu z této přehrady. A řada z nich netušila, jak obrovské vodní dílo je jen pár kilometrů od Kutné Hory.

Takže letošní druháci – kdo z vás za rok vyrazí?

ZS


Vytisknout  

KONTAKT

Vyšší odborná škola,
Střední průmyslová škola
a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky

Masarykova 197, Kutná Hora, 28401

Telefon: +420 327 588 811
Email: infovos-kh.cz
E-podatelna: vomkhkr-s.cz
Datová schránka: 8nmxism

IČO: 61924059
REDIZO: 600 007 286

© 2019 VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora
Chat with us