Zpět

Závěr tříměsíční stáže Erasmus ve Španělsku

Životní zážitek.

Nijak jinak ani nelze shrnout můj pobyt na tříměsíčním Erasmu. Věřím, že nejsem sám, když řeknu, že z naší školy odcházím s tím nejlepším dárkem, jaký jsem si mohl kromě maturity na závěr přát.

Na Erasmu do vaší sociální bubliny s vámi zavřou úplně náhodné lidi z různých oborů a pošlou vás společně do cizí země kde se nedomluvíte, jelikož angličtina všude není standart. To je ale na tom to nejlepší. Máte možnost prozkoumat cizí kulturu z té nejlepší perspektivy. Potkáte skvělé lidi. Zažijete nezapomenutelné situace a sblížíte se s ostatními jako nikdy. Přesně takto totiž vznikají dlouhá přátelství. A kdyby vám tato člověčinka náhodou nestačila, úplně stejných lidí jako jste vy, kteří jsou ve městě také na Erasmu jsou zástupy.

A ať už dostanete jakoukoliv práci: takovou, kterou si zamilujete nebo jinou. Nezoufejte – každá práce vám totiž něco „dá“ a i když se to na první pohled nemusí zdát, potkáte tam super lidi.

Nemůžu vyprávět co jsme všechno zažili s mojí skupinou na Erasmu, protože by na to nestačil rozsah článku.

Čistě namátkou jsme: jezdili na pláže, ochutnávali místní kulturu, potkali Španěly, Američany, Ekvádorce, lidi z Kanárských ostrovů, Němce, Italy a spousty dalších. Chodili jsme do místních podniků, dávali si tapas, popíjeli cervezu a tinto de verano – navštívili vše od historických památek po kluby a vědecká centra, ale hlavně si to užili. Legendární byly také naše výpravy do Lidlů. Každý si našel ve Španělsku něco, co ho tam bavilo. Domů si kromě oliv, vína, španělských vlajek a naší hymny, kterou složil Patrik, bývalý student naší školy, odvážíme také tetování a nová sblížení.

Pokud jsem ve vás tímto článkem vzbudil alespoň nápad to zkusit, neváhejte. Máte jedinečnou příležitost užít si nejlepší léto a zažít to samé co my…. a ano, nástup na vysokou školu stíháte.


Vytisknout  

KONTAKT

Vyšší odborná škola,
Střední průmyslová škola
a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky

Masarykova 197, Kutná Hora, 28401

Telefon: +420 327 588 811
Email: infovos-kh.cz
E-podatelna: vomkhkr-s.cz
Datová schránka: 8nmxism

IČO: 61924059
REDIZO: 600 007 286

© 2019 VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora
Chat with us