Zpět

Jak dopadly Studentské volby do Poslanecké sněmovny na naší škole

Studentské volby do Poslanecké sněmovny 2021 probíhaly na středních školách ve dnech 20. a 21. září. Studenti vybírali z 22 stran, hnutí a koalic. Výsledky v řádném termínu odevzdalo 312 škol, z toho 159 gymnázií, 120 středních odborných škol a 33 učilišť.

Do Studentských voleb se už podruhé zapojila také naše škola. Studenti všech ročníků se díky volbám „nanečisto“ mohli seznámit s politickými subjekty, které v letošních volbách kandidují, vyzkoušet si, jak to chodí ve volební místnosti, a také v uplynulých týdnech v předmětu občanská nauka prozkoumat a kriticky zhodnotit politické programy jednotlivých stran a hnutí. Volební účast na naší škole byla úctyhodná, překročila 87 %.

A jaké byly výsledky? Poměrně jednoznačně zvítězila na naší škole koalice Piráti a Starostové s 29,4 % hlasů, následována druhou koalicí SPOLU s 20,4 % hlasů a hnutím ANO s 10,5 % hlasů. Pořadí prvních tří stran kopíruje celkové výsledky Studentských voleb na všech zúčastněných školách. Celkové výsledky voleb na naší škole i v celorepublikovém měřítku naleznete v příloze.

Velké poděkování patří volební komisi složené ze studentů třídy E3P – Matěje Trmala, Jana Urbana, Martina Tichého a Štěpánky Vopěnkové za skvělou přípravu i realizaci voleb.

https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby/vysledky-studentskych-voleb


Vytisknout