Zpět

Studenti průmyslové školy v Kutné Hoře v době koronaviru nezahálejí

I navzdory uzavření školy studenti pracují na naplánovaných projektech. Jedním z nich je vývoj prototypu podvozku Omnibota. Tento podvozek se zapojí do soutěží pořádaných vysokými školami. Pokud to současná situace umožní, tak ho budete moci vidět na StreTechu. Projekt realizují studenti z „E-teamu“, jmenovitě Pavel Hrstka, Vojtěch Pavlas, Vít Růžička a další. Studenti pracují doma což je drobet zpomaluje, ale díky digitálním technologiím se práce nezastavily.

Dalším projektem je lavička se solárním panelem, který bude řízeně nabíjet mobilní telefony. Vyrovnávací baterie darovala škole firma Real Vision Energy s.r.o. Studenti Vít Lepší, Vojta Tuček a Dušan Vančura připravují z domova řídící elektroniku a jakmile bude možnost, tak provedou kompletační montáž.

3D tisku se dlouhodobě věnuje Hynek Král, který se s dalšími studenty zapojil do tisknutí ochranných pomůcek pro zdravotníky. V tisknutí dál pokračuje a vymýšlí další pomůcky jako je například dávkovač dezinfekce, ale hlavně navrhuje design čelenek pro ochranné štíty, takže pokud byste chtěli čelenku se svým logem, tak my Vám ji na kutnohorské průmyslovce vytiskneme. Celý tým tvoří ještě studenti Jakub Červinka, Vít Lepší, Vít Růžička a Vojtěch Hrabal.

Škola tyto aktivity vítá a podporuje. Studentům děkujeme.


Vytisknout