Zpět

Mladí reportéři z naší školy zvítězili v národním kole soutěže

Na konci března proběhlo historicky první národní kolo soutěže Mladých reportérů pro životní prostředí v ČR. Soutěže se zúčastnili i naši žáci tříd E1B a IT1. Hodnocení prováděla porota ve složení: Ondřej Kundra (Respekt), Aleš Máchal (Ekopublika), Gabriela Klečková (fotografka), Stanislav Adámek (filmař) a Martin Šorm (Nadační fond proti korupci). Ta v kategorii 15-18 let nejlépe ohodnotila článek Znečištění Labe chemickým závodem Draslovka Kolín, který vytvořili žáci Miroslav Baran, Jan Brát, Jakub Filip Jelínek a Marek Kosík (IT1). Také druhé místo obsadili reportéři z naší školy Adam Zinzer, Ondřej Beran a Jakub Havel (IT1) s článkem Skládka odpadu v Čáslavi.

Vítězný článek, který putuje v anglické verzi do mezinárodního kola soutěže, si můžete přečíst v příloze a všechny reportáže, které vytvořili žáci E1B a IT1 na nástěnce u bufetu.

Gratulujeme žákům IT1 k úspěchu v soutěži a děkujeme našim ochotným angličtinářkám Mgr. Anně Jezberové a Mgr. Anně Schusterové za rychlý překlad vítězného článku.

 

 

 


Vytisknout