Zpět

Byli jsme si v Praze zalétat (i když jen na fantastických trenažérech)

Odpoledne v úterý 26. 2. 2019 se skupinka 13 studentů, zájemců o všechno, co souvisí s létáním, spolu s Ing. Hlaváčkem a Ing. Záleským zúčastnila úžasné exkurze do Czech Aviation Training Centre na starém Ruzyňském letišti v Praze.

Exkurzi zprostředkoval a po celou dobu nás provázel obrovský fanda do létání a náš bývalý výborný student Ing. Jan Auerswald, nyní zaměstnanec výcvikového centra. Prohlédli jsme si všechny prostory tohoto špičkového školícího střediska, ve kterém probíhá výcvik a zkoušky pilotů i létajícího personálu aerolinií téměř z celého světa. Na závěr jsme se rozdělili na čtyři skupinky a pod vedením instruktorů měli všichni možnost si vyzkoušet, jaké to je létat například s Boeingem či jinými typy dopravních letadel. Pro všechny bylo jistě úžasným zážitkem usednout za řízení 3D trenažéru, který prostřednictvím dokonalých počítačových animací a pohybů kabiny naprosto věrně napodobuje podmínky skutečného letu a zkusit si start či přistání s letadlem na některém známém letišti nebo jiné letové situace.

Vrátili jsme se domů sice trochu pozdě večer, ale plni dojmů ze tří hodin strávených v tomto centru. Děkujeme všem, kteří se nám po celou dobu věnovali a obzvláště Ing. Auerswaldovi, bez jehož přičinění bychom nikdy neměli šanci se do tohoto zařízení podívat.


Vytisknout  

KONTAKT

Vyšší odborná škola,
Střední průmyslová škola
a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky

Masarykova 197, Kutná Hora, 28401

Telefon: +420 327 588 811
Email: infovos-kh.cz
E-podatelna: vomkhkr-s.cz
Datová schránka: 8nmxism

IČO: 61924059
REDIZO: 600 007 286

© 2019 VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora
Chat with us