Zpět

SITE Erasmus+ Itálie

Od neděle 16.10.2022 do soboty 22.10.2022 jsme se účastnili poslední mobility projektu SITE. Projekt se skládal z celkem 5 mobilit v jednotlivých členských zemích (Portugalsko, Polsko, Kypr, Česká republika a Itálie).

Poslední mobilita začala v neděli, kdy jsme letěli z Prahy do Říma a odtamtud dojeli vlakem do města Orte.

V pondělí se všechny delegace společně dopravily MHD do školy, kde proběhlo zahájení a prezentace na téma sporty a umění spojené s vodou. Po aktivitách ve škole jsme se všichni vydali hromadně na oběd do historického centra města Orte a odpoledne navštívili tamní katakomby. Večer studenty čekala večeře s rodinami italských studentů.

Hlavním programem v úterý byla návštěva Říma, kam jsme opět jeli vlakem. Během dopolední komentované prohlídky města jsme viděli například Fontánu di Trevi nebo slavné Španělské schody. Po obědě si již každá delegace tvořila vlastní program. My jsme se rozhodli navštívit Vatikán a Koloseum.

Během středy a čtvrtka jsme pronajatým autobusem projeli hned několik okolních měst a městeček, kde jsme si prohlédli historická centra a navštívili zahrady, termální lázně a vodopády v parku Cascata delle Marmore. Ve čtvrtek večer opět studenti večeřeli v rodinách.

V pátek dopoledne se konaly na školním hřišti sportovní aktivity, po kterých následoval společný oběd, předání darů a slavnostní zakončení projektu.

Večer pak proběhla party na rozloučenou.

Naši studenti si projekt opravdu užili, a jsou velmi  rádi, že se ho mohli zúčastnit.

Autoři: Jan Zedníček, Patrik Mašín a Magdaléna Fuková


Vytisknout  

KONTAKT

Vyšší odborná škola,
Střední průmyslová škola
a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky

Masarykova 197, Kutná Hora, 28401

Telefon: +420 327 588 811
Email: infovos-kh.cz
E-podatelna: vomkhkr-s.cz
Datová schránka: 8nmxism

IČO: 61924059
REDIZO: 600 007 286

© 2019 VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora
Chat with us