Zpět

Jak dopadly Studentské prezidentské volby na naší škole

Studentské prezidentské volby 2022 probíhaly na středních školách ve dnech 12. a 13. prosince. Výsledky v řádném termínu odevzdalo 504 středních škol, z toho 233 gymnázií, 209 středních odborných škol a 62 učilišť.

Do Studentských voleb se už potřetí zapojila také naše škola. Studenti všech ročníků se díky volbám „nanečisto“ mohli seznámit s prezidentskými kandidáty, vyzkoušet si, jak to chodí ve volební místnosti, a také v uplynulých týdnech v předmětu občanská nauka prozkoumat a kriticky zhodnotit politické programy jednotlivých kandidátů. Volební účast na naší škole byla úctyhodná, překročila 82 %.

A jaké byly výsledky? Poměrně přesvědčivě uspěli na naší škole dva kandidáti - na prvním místě Petr Pavel s 36,7% hlasů a na druhém místě Danuše Nerudová s 30,8% hlasů. Na třetím místě se se značným odstupem umístil Andrej Babiš, který získal 14,3% hlasů. Celkové výsledky voleb na naší škole i v celorepublikovém měřítku naleznete níže.

Velké poděkování patří volební komisi složené ze studentů třídy E3A1 – Martina Rycky, Vojtěcha Cihláře, Václava Drábka a Samuela Kroulíka za skvělou přípravu i realizaci voleb.

 

Výsledky studentských voleb - JSNS

 

 


Vytisknout  

KONTAKT

Vyšší odborná škola,
Střední průmyslová škola
a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky

Masarykova 197, Kutná Hora, 28401

Telefon: +420 327 588 811
Email: infovos-kh.cz
E-podatelna: vomkhkr-s.cz
Datová schránka: 8nmxism

IČO: 61924059
REDIZO: 600 007 286

© 2019 VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora
Chat with us