Zpět

Sám sebou I - první část

V období maturit, ve dnech 23. a 24. 5. 2022, se uskutečnila preventivní akce za podpory Města Kutné Hory pod vedením lektora JUDr. K. Kašpara.

První část projektu "Sám sebou" byla určena pro žáky 1. ročníku a zúčastnilo se 95 žáků. Obsahem projektu je blok – beseda, seminář, zážitková pedagogika a individuální konzultace pro žáky. Celý projekt je zaměřen na prevenci sociálně patologických jevů u mládeže a informovanost o trestně právních důsledcích souvisejících s věkem studentů. Lektor poskytuje i individuální konzultace a zpětnou vazbu pro třídní učitele.

Studenti po skončení akce píší krátký článek, který slouží k získání zpětné vazby.

Výběr z hodnocení preventivní akce žáky E1A

Akce s panem Kašparem byla zajímavá a do našeho budoucího života velice přínosná. Dozvěděli jsme se informace, které jsme neznali, i když podle jeho slov jsme se s nimi měli seznámit již na základní škole. Předal nám spoustu užitečných rad a zkušeností, které bychom mohli v budoucnu uplatnit. Velice upoutávající byla skutečnost, že své rady podával ve formě příběhů, se kterými se ve své právnické kariéře doopravdy setkal. Některé příběhy nás i rozesmály.

Když jsem se dozvěděl, že budeme mít přednášku o právech a různých právnických věcech, neměl jsem moc velká očekávání, protože mi to nepřišlo jako příliš zajímavé téma. O to víc jsem byl nakonec překvapený, protože jsem se dozvěděl spoustu zajímavých věcí ohledně práv a různých soudních sporů. Pan Kašpar na mě působil velmi sympaticky a myslím, že bude i dobrým právníkem. Vyprávěl nám o svých zkušenostech, případech, které musel řešit a také nám dal spoustu rad, na co bychom si měli dát pozor. Nejvíce mě zaujal případ, kde v 16stránkové smlouvě pouhá 3 slova určila to, jak bylo nakonec rozhodnuto. Přesto, že jsem se nikdy o práva ani právnictví nezajímal, tuto přednášku bych hodnotil kladně, protože určitě každý z nás se něco nového dozvěděl.

Myslím si, že nás všechny tato akce bavila, protože byla podána zábavnou formou. Preventivní akci hodnotím jako velmi povedenou.

Tyto dvě hodiny, které jsme strávili s panem Kašparem, se mi líbily. Dozvěděl jsem se dost nových informací, které mě velmi zaujaly i dokonce zaskočily.

I když se tyto hodiny tvářily tak, že budou nudné, měly pro mě velký přínos.

Dozvěděl jsem se podrobnosti o zákonech a právech, které jsem před tím neznal.

 


Vytisknout  

KONTAKT

Vyšší odborná škola,
Střední průmyslová škola
a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky

Masarykova 197, Kutná Hora, 28401

Telefon: +420 327 588 811
Email: infovos-kh.cz
E-podatelna: vomkhkr-s.cz
Datová schránka: 8nmxism

IČO: 61924059
REDIZO: 600 007 286

© 2019 VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora
Chat with us