Zpět

Máme vítěze ve Středoškolské odborné činnosti

26. dubna 2021 proběhla krajská přehlídka Středoškolské odborné činnosti. Tato prestižní soutěž s mnohaletou tradicí každoročně startuje budoucí vědeckou kariéru těch nejlepších z řad středoškoláků, kteří svojí prací zaujmou porotu složenou z vědeckých pracovníků, IT specialistů, lékařů, psychologů, muzejních pracovníků a dalších odborníků z bezmála dvaceti oborů.

V letošním krajském kole uspěli oba naši soutěžící ve dvou soutěžních oborech.

První místo v kategorii Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace získala práce dvojice nadaných techniků Pavla Hrstky a Víta Růžičky. Oba studují obor Elektrotechnika a svým tématem Inteligentní sklad dokázali, že je automatizační technika opravdu baví. Jednotlivé komponenty pro stavbu svého modelu si sami naprojektovali, vyrobili řídící elektroniku a všechny technické součásti si vytiskli na 3D tiskárně. Studenti dokázali postavit model inteligentního skladu, který je opravdu poslouchá a přesně dělá, co má. Práce postupuje do celostátního kola.

V kategorii Informatika se v silné konkurenci na druhém místě umístil student oboru Informační technologie Zdeněk Krajíček. Ten si realizací svého projektu splnil sen, o kterém po tři roky během studia na škole mluvil. Svojí prací uvedl v život myšlenku, která ho napadla při realizaci projektu Krokus. Tehdy chtěl sestrojit systém, který by prostřednictvím senzorů monitoroval růst rostlin. Výsledná práce je zdařilým systémem s univerzálním webovým rozhraním, který umožňuje centrální správu IoT senzorů a statistické vyhodnocování jimi naměřených fyzikálních veličin. Student se věnoval teoretické stránce vývoje senzorů vlastní konstrukce, současně s možnostmi jejich napájení alternativními zdroji elektrické energie. V rámci své práce předvedl funkční meteostanici.


Vytisknout  

KONTAKT

Vyšší odborná škola,
Střední průmyslová škola
a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky

Masarykova 197, Kutná Hora, 28401

Telefon: +420 327 588 811
Email: infovos-kh.cz
E-podatelna: vomkhkr-s.cz
Datová schránka: 8nmxism

IČO: 61924059
REDIZO: 600 007 286

© 2019 VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora
Chat with us