Zpět

Naše škola v projektu SITE

Po roční pauze vynucené covidovou pandemií byl konečně zahájen mezinárodní projekt SITE (Schools In Territorial Environment), do kterého je zapojeno 5 škol z 5 evropských zemí. Českou republiku reprezentuje právě naše škola, dalšími partnery jsou: Itálie, Portugalsko, Kypr a Polsko. Hlavním tématem projektu je VODA, jedna ze základních složek na Zemi. Pokrývá většinu povrchu zeměkoule, je základní stavební látkou živých organismů, které bez ní přežijí jen po omezenou dobu. Předpokládá se, že před mnoha miliony let ve vodě život vznikl a dodnes je veškerý život na vodu vázán. Ne náhodou je pořádající zemí Itálie – již staří Římané si byli velice dobře vědomi významu vody a jejich důmyslné vodovodní systémy jsou proslulé po celém světě.

Cílem projektu jsou výměnné pobyty, které mají umožnit studentům zkoumat a dozvědět se, jak voda ovlivňovala život v jejich prostředí v minulosti a jaký vliv v něm má dnes, spolupráce na tvorbě výsledného e-booku a samozřejmě komunikace pouze v angličtině.

Vzhledem k aktuální epidemické situaci jsme projekt odstartovali všichni společně online přes MS Teams. Během dvoudenní virtuální mobility studenti sdíleli své prezentace, v nichž představili postupně sebe, svou zemi, město a školu, přírodní vodní zdroje ve svých regionech a s nimi spojené sportovní aktivity.
Naši studenti 1.roč. – Lukáš Kauler
, Lukáš Sandtner, Jakub Roubíček, Matěj Hospodka, Jan Patočka, Artemiy Leontyev, Matěj Hoření, Kryštof Jahoda, Adam Kotek, David Kolenčík, Jan Mouhoubi, Patrik Mašín a Filip Herold, kteří se do projektu zapojili, vytvořili prezentace na skutečně profesionální úrovni, které neměly konkurenci. Nejen že tak důstojně reprezentovali naši školu, ale rovněž sklidili zasloužený obdiv zahraničních partnerů.


Všem jmenovaným děkuji za svědomitý přístup a kvalitní práci. Odměna je již na cestě a na obzoru další úkol, kterého se jistě všichni opět zhostí se ctí.

Autor: Magdaléna Fuková


Vytisknout  

KONTAKT

Vyšší odborná škola,
Střední průmyslová škola
a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky

Masarykova 197, Kutná Hora, 28401

Telefon: +420 327 588 811
Email: infovos-kh.cz
E-podatelna: vomkhkr-s.cz
Datová schránka: 8nmxism

IČO: 61924059
REDIZO: 600 007 286

© 2019 VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora
Chat with us