Zpět

Byli jsme součástí studenstké oslavy "devítkových" roků naší historie

Naše škola se aktivně zúčastnila jako jeden z pořadatelů studentské akce, připomínající tzv. "devítkové" roky nedávné československé historie.

Na prosluněnou zahradu Kláštera sv. Voršily dorazili zástupci všech kutnohorských středních škol, ke kterým se přidali i žáci ZŠ Nové Dvory a ZŠ Žižkov. Akci zahájili úvodním slovem ředitel VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora Josef Treml, zástupce ředitele Gymnázia Jiřího Ortena Roman Bartoníček a předsedkyně Nadačního fondu Mikuláše Daczického z Heslova Kateřina Daczická. Hned po nich si vzali slovo zástupci naší školy, kteří svými proslovy dokázali, že čin Jana Palacha i následné s tím spojené události, které naši republiku přivedly až k prahu svobody, jsou pro ně osobně velmi důležité.

Přítomným studentům, žákům i pedagogům po většinu akce hrála mladá nadějná studentská skupina Zatím Anna, po které rozezněl tóny zapůjčeného harmonia Trabandita Jarda Svoboda. V prostorách Církevního gymnázia byla také připravena i minivýstava fotografií Pavla Váchy z roku 1969 a 1989.

Velkým lákadlem se staly stánky dvou z přítomných škol. Studenti té naší okouzlili především malé chlapce svou výstavou a živými ukázkami techniky na alternativní pohony. Velkému zájmu se těšil létající závodní dron s virtuální kamerou, díky kterému nebylo nemožné zažít virtuální přetížení až "několik g".  Přítomné dívenky potěšilo mobilní kadeřnictví a kosmetika. O to, aby se pohodlně cítili i všichni ostatní, se postaral zkušený Karel Polívka se svým kuchařským týmem.

Fotografie: René Svoboda, www.svoboda.info


Vytisknout