Zpět

Mladí reportéři z naší školy slaví mezinárodní úspěch

Od října loňského roku jsme se se žáky E1B a IT1 zapojili do mezinárodního programu Reportéři pro životní prostředí. V průběhu projektu se žáci rozdělili do malých skupin, ve kterých hledali ekologický problém týkající se místa bydliště nebo okolí školy, opatřili si o něm informace z různých zdrojů, udělali rozhovor s aktéry, pátrali po vhodných řešeních problému, a nakonec vytvořili reportážní články, fotografie nebo videa, pojednávající o tom, co zjistili. Nejlepší reportáže pak putovaly do národního kola soutěže, ve kterém obsadily první a druhé místo v kategorii 15 – 18 let.

Vítězný článek Znečištění Labe chemickým závodem Draslovka Kolín, který vytvořili žáci Miroslav Baran, Jan Brát, Jakub Filip Jelínek a Marek Kosík (IT1) byl odeslán v anglické verzi do mezinárodního kola soutěže.

Všechny zaslané reportáže hodnotila mezinárodní porota složená z předních odborníků nejen z řad novinářů, filmařů a fotografů, ale i zástupců UNESCO, UNEP a EEA.

Že bychom mohli uspět v konkurenci reportérů z 36 zemí, jsme ale příliš nedoufali. O to větší radost nám přinesla překvapivá zpráva. Článek našich studentů se mezi více než 200 reportážemi z celého světa umístil na třetím místě.

Autorům článku gratulujeme k vynikajícímu úspěchu!

https://yrecompetition.exposure.co/czech-republic-3

https://www.yre.global/our-jury


Vytisknout