Zpět

Horizon Grand Prix 2019

Že si parta nadšenců v Kroužku aplikované elektroniky “hraje” s autíčky poháněných vodíkem se již po několika letech asi ví. To , že s nimi jezdí národní kolo celostátní soutěže, se možná již také proslechlo. A ani letos to nebylo jiné.  Celkem dvacet sedm týmů ze středních škol celé republiky se sešlo 17. A 18. dubna v ostravském Trojhalí ve vytrvalostním závodě RC vozů Horizon Grand Prix 2019.  
Náš e-tým čekala ve středu tréninková jízda na závodní dráze spolu s dalšími dvanácti vozy našich soupeřů.  Zkušební jízda probíhala zpočátku dobře, ukázalo se, že hlavní konstruktér,  Vojta Tuček postavil velice slušný model. Těsně před koncem jízdy však do našeho modelu narazil cizí vůz s takovou razancí, že nám kompletně zničil řízení. To se normálně řeší pořádným zaklením, pak poděkováním a odjezdem domů. Protože však naši kluci nejsou úplně normální, odjezd nepřipadal v úvahu. Do jedné hodiny v noci vyrobili nové řízení, ráno místo snídaně provedli potřebné úpravy a nastavení a odjeli celý závod se ctí až do konce na skvělém osmém místě. 
Jo a mezi tím ještě stihli vyhrát cenu za nejlepší prezentaci našeho týmu... 
Zpáteční cesta probíhala, jak jinak, než plánováním nejrůznějších vylepšení auta na příští ročník. 
A všichni z party - Vojta Tuček, Jan Černota, Pavel Hrstka, Ondra Balvín a Vítek Lepší - se shodli, že takový prázdninový den nikdo jiný z naší školy nezažil. 
 
P.S.   Koukněte se ještě sem:

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/zavod-vodikovych-aut-horizon-gran-prix.A190425_220852_automoto_fdv


http://www.regionalnitelevize.cz/cz/2-regiony/14-moravskoslezsky-kraj/10-ostravsko.html?id=47116


Vytisknout  

KONTAKT

Vyšší odborná škola,
Střední průmyslová škola
a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky

Masarykova 197, Kutná Hora, 28401

Telefon: +420 327 588 811
Email: infovos-kh.cz
E-podatelna: vomkhkr-s.cz
Datová schránka: 8nmxism

IČO: 61924059
REDIZO: 600 007 286

© 2019 VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora
Chat with us