Zpět

Projekt Krokus pokračuje

Výsadbou žlutých květů se naše škola zapojila do evropského projektu Krokus.

Tento projekt vznikl na školách v Irsku a brzy se rozšířil po celém světě. Každoročně se do něj zapojují další nové školy. Irská organizace Holocaust Education Trust Ireland nám na podzim zdarma poskytla cibulky žlutých krokusů, které jsme zasadili na travník před školou. Symbolem naší akce se stala připomínka jednoho a půl milionu židovských dětí a dalších statisíců dětských válečných obětí. Žlutá barva připomíná žlutou Davidovu hvězdu, kterou byli nuceni Židé viditelně nosit během nacistické nadvlády.

V březnu jsme mezi rozkvetlé květy znázornili znak naší školy. Na fotografiích můžete sledovat postup naší práce a výsledek.

Za účast naší školy v tomto projektu děkujeme studentům třídy E1B.


Vytisknout