Zpět

Lyžařský kurz Aprica (Italy) 2020

Odjezd z parkoviště od plaveckého stadionu v Kutné Hoře
v neděli 12. 1. 2020 ve 2:00 hod. (sraz v 1:30 hod.)

 

TERMÍN KONÁNÍ

12. 1. – 18. 1. 2020

MÍSTO KONÁNÍ

Aprica Provincie Sondrio, Itálie (https://goo.gl/maps/Crs3SrmUmr1QV9kE9)
VZDÁLENOST Kutná Hora – APRICA  cca 870 km. Čas odjezdu bude upřesněn v týdnu před odjezdem.

CO NUTNĚ S SEBOU

 • 5 euro vratná záloha na skipas (drobné, vybírá se už v autobusu)
 • Cestovní doklady (občanský průkaz nebo pas)
 • Věci osobní hygieny pytle do odpadkových košů
 • Jídlo na oběd dle vlastní potřeby nebo hotovost v eurech (na svahu je příjemná restaurace s občerstvením)
 • Vyplněné a podepsané dokumenty: „Prohlášení zákonných zástupců“, „Potvrzení o způsobilosti“ a „Potvrzení o seřízení lyží“.
  Všechny formuláře jsou níže uvedené v příloze tohoto článku.
 • Doporučené oblečení: Bundy (silná, tenká), rukavice 2x, šála, čepice 2x, oteplovačky (lyžařské kalhoty), svetr (silnější, tenčí), dlouhé spodky (punčocháče), funkční termo prádlo nebo bavlněná trička, náhradní spodní prádlo, oděv do chaty, zimní obuv, přezůvky
 • Nutné doplňky: Krém na opalování (co nejnižší obsah vody), jelení lůj, pružné obinadlo, náplasti, baterku. Pokud někdo bere pravidelně léky, nahlásí to zdravotníkovi kurzu.

Omezení počtu zavazadel berte s rezervou, ale balte se úsporně.

PŘEPRAVA AUTOBUSEM

Autobus je s DVD přehrávačem, klimatizací, WC. Upozorňujeme, že WC v autobuse může být vzhledem k venkovním teplotám mimo provoz (možnost zamrznutí). Během cesty se cca po 3 – 4 hodinách konají zastávky, zpravidla na parkovištích benzinových čerpadel vybavených WC. Během přestávek je možné zakoupit u řidičů v autobuse teplé a studené nápoje za české koruny.
Jako zavazadla jsou akceptovány kufry a cestovní tašky, vyloučeny jsou krosny s kovovým rámem a nadměrné zásoby nápojů (např. balení vody, teče tam pitná voda!!, apod.). Lyže a snowboardy budou k přepravě převzaty pouze v obalu!!!
Každý student je povinen svá zavazadla naložit do autobusu (za asistence řidičů) a po příjezdu do střediska je opět převzít. Cestovní kancelář nepřebírá odpovědnost za záměnu zavazadel ani za zavazadla ponechaná před ubytovacími kapacitami.

VYBAVENÍ POKOJŮ

Ve vybavení POKOJŮ nejsou pytle do odpadkových košů. Závěrečný úklid POKOJŮ není zahrnut v ceně zájezdu a bohužel není možné jej doplatit. Klienti provádějí základní závěrečný úklid sami a předávají pokoj k dalšímu využití. Elektrické zásuvky mají napětí 220 V a plochou zásuvku. U jiných typů zástrček je nutná redukce.

DEN PŘÍJEZDU

Plánovaný příjezd do střediska je v odpoledních hodinách. Po příjezdu k Vám do autobusu nastoupí delegátka a v krátkosti Vám vysvětlí nejdůležitější věci ohledně organizace pobytu. Večer pak půjdete na první večeři.

UBYTOVÁNÍ

Hotelové pokoje, dvou, tří, čtyř a pětilůžkové.

SKIPAS

V základní ceně zájezdu je zahrnut pětidenní skipas, který má platnost od pondělí do pátku. Skipas má formu magnetické karty, za kterou se platí vratná záloha EUR 5,- Svoje hotové skipasy pak obdržíte večer po první večeři od vedoucích zájezdu. Po vrácení karet na konci pobytu Vám záloha bude vrácena.

POLOPENZE

Začíná se dnem příjezdu večeří. Končí se večeří v den odjezdu. (pátek 17. 1. 2020)
Snídaně jsou podávány denně od 08:00, večeře pak od 18:00. Čas bude upřesněn, aby byl dodržen časový harmonogram kurzu

DEN ODJEZDU

V den odjezdu jste povinni uklidit (vynést odpadky, zamést) a připravit pokoj k užívání nově příchozím klientům. Odjezd z Aprici je ve večerních hodinách.

CESTOVNÍ DOKLADY

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti.

POJIŠTĚNÍ

Připojištění vám bude zajišťovat škola centrálně, cena pojištění je cca 300 Kč na osobu. Nutné je mít s sebou kartičku pojištěnce, na základě které budete, v případě úrazu, ošetřeni. Kartičky připojištění bude mít u sebe zdravotník

DALŠÍ UPOZORNĚNÍ

Účastníci lyžařského kurzu jsou povinny na sjezdových tratích nosit helmu a mít lyžařské brýle.

NAŠE DOPORUČENÍ

 • před odjezdem zkontrolujte platnost cestovního pasu, pokud ho budete používat jako cestovní doklad
 • nechte prověřit a případně seřídit své lyžařské vybavení v odborném servisu
 • sluneční záření v horách je intenzivnější, přibalte kvalitní sluneční brýle a opalovací krémy s vyšším faktorem
 • nezapomeňte dostatečnou zásobu léků, které užíváte. Seznam léků se jménem předáte zdravotníkovi kurzu

INFORMACE O MÍSTĚ POBYTU

Aprica se velmi rychle zařadila mezi nejpopulárnější střediska v naší nabídce. V loňské sezóně došlo k dalšímu rozšíření střediska o dvě čtyřsedačkové lanovky a 15 km sjezdových tratí. Naleznete zde vysoké procento černých sjezdovek, což potěší zejména lyžařské experty. Aprica však nabízí i mnoho výborných terénů jak pro středně pokročilé lyžaře a snowboardisty, tak pro úplné začátečníky. Za své opravdu dobré sněhové podmínky vděčí tomu, že jsou sjezdové svahy ukloněny k severu a chráněny lesy. Umělé zasněžování na velké části areálu zaručuje sníh v dobré kvalitě až do jarních měsíců. Lyžařský komplex je rozdělen na tři vzájemně propojené lyžařské areály Palabione, Magnoltu a Baradello.
Přímo ve středisku najdete obchody, směnárny, banky, lékařskou službu první pomoci, cukrárny, pizzerie, restaurace, atd.

Další informace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 


Vytisknout