Zpět

Vyzkoušejte si volby do Evropského parlamentu nanečisto 7. a 9. 5.

Proč u nás chodí k volbám v porovnání se zeměmi EU o 10–15 % méně voličů? Důvodem nižší volební účasti může být nedůvěra v sílu hlasu jednotlivce, špatná orientace ve volebním systému, znechucení politikou nebo nedostatečně rozvinutá občanská společnost.

Studentské volby, které už řadu let pořádá na středních školách organizace Člověk v tísni, chtějí tento stav změnit a přispět k aktivnímu a sebevědomému občanství mladých voličů.

Letos se ke studentským volbám do Evropského parlamentu 7. a 9. května připojí i naše škola. Všichni žáci 1. – 3. ročníků jsou srdečně zváni k účasti ve volbách, o jejichž hladký průběh se postará volební komise ve složení: Štěpán Král, Jaromír Fialka, Ondřej Jelínek a David Semerák. Hlasovací lístek, pokyny pro voliče i kompletní kandidátku všech čtyřiceti politických stran a hnutí, které se letos budou ucházet o Vaši přízeň, naleznete v příloze.

Přijďte vyjádřit svůj názor, vyzkoušet si volby v praxi a dát najevo, že Vám záleží na dalším vývoji naší země i Evropy, protože NORMÁLNÍ JE VOLIT!

 

 


Vytisknout