Zpět

INFORMACE PRO PRVNÍ ROČNÍKY

 1. Otevírací doba v kanceláři školy po dobu hlavních na prázdnin je 8:00 - 13:00 hod.
   
 2. Potvrzování průkazek bude probíhat individuálně od srpna v kanceláři školy, případně hromadně prostřednictvím třídního učitele v prvních třídnických hodinách v září
   
 3. Poplatky a zálohy
  V den nástupu do školy 100,- Kč záloha na RFID čip (pro přístup do školy, kopírku, stravování...) a 50,- Kč záloha na klíček od šatnové skříňky
   
 4. Kopii vysvědčení z deváté třídy odevzdat v kanceláři školy nebo odeslat Českou poštou na adresu školy (nemusí být notářsky ověřená), případně jí oskenovanou odeslat e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo prostřednictvím Datové schránky
   
 5. Ubytování na Domově mládeže (přihláška)
  Přihlášku odevzdat vytištěnou s podpisem v kanceláři jídelny nebo školy, případně poslat v Českou poštou na adresu školy. Druhou možností je jí naskenovanou (s podpisem) odeslat e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
   
 6. Stravování ve školní jídelně (přihláška)
  Přihlášku odevzdat vytištěnou s podpisem v kanceláři Domova mládeže nebo školy, případně poslat v Českou poštou na adresu školy. Druhou možností je jí naskenovanou (s podpisem) odeslat e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
   
 7. Žádost o ISIC kartu
  Přihlášku odevzdat vytištěnou s podpisem v kanceláři školy, společně s fotografií pro naskenování, poplatek 290,-
   
 8. Přístup do Bakalářů (docházka do školy, průběžná klasifikace, karta studenta)
  Přístup studentům je umožněný na základě zadání ID studenta (variabilní symbol) a hesla (bylo předáno na třídní schůzce, možno si vyžádat u třídního učitele).
  Přístup zákonným zástupcům studentů je umožněný na základě zadání ID studenta, kterému předchází malé písmeno "r" (např. zákonný zástupce studenta 37911111 má přihlašovací jméno r37911111) a hesla (bylo předáno na třídní schůzce, možno si vyžádat u třídního učitele).
  Přihlašování bude funkční od 2. září 2019.
   
 9. Informace k adaptačnímu kurzu (potvrzení o bezinfekčnosti - vytisknout a podepsat zákonným zástupcem, potvrzení o zdravotní způsobilosti studenta potvrzené lékařem)
  Podrobné informace ke kurzu zde ...
   
 10. Informace k lyžařským kurzům
  a) Kurz Itálie Aprika 11. 1. – 18. 1. 2020: Pro přihlášení kontaktujte do 30. 6. 2019 Ing. Válu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., první záloha 4.000 Kč je splatná do 30. 9. 2019, druhá záloha 4.200 Kč je splatná do 15. 11. 2019, přibližná cena zájezdu 8.200 Kč. Další informace, včetně potřebných dokumentů zde...
  b) Kurz Česká republika Krkonoše 12. 1. - 17. 1. 2020: (organizační pokyny k zájezdu)
   
 11. Studentský mail a přístup k OFFICE 365 (Office pro studenty zdarma ke stažení)
  Přístup je na základě zadání studentské emailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a hesla (bylo předáno na třídní schůzce, možno vyžádat u třídního učitele)
   
 12. Přihlašování k počítačům v učebnách a laboratořích školy
  Přístup studentům je umožněný na základě zadání ID studenta (variabilní symbol) a hesla (bylo předáno na třídní schůzce, možno vyžádat u třídního učitele).
  Přihlašování bude funkční od 1. září 2019.
   
 13. Přihlašování k serveru EDU (elektronické učebnice, další studijní materiály a informace, E-learning)
  Přístup studentům je umožněný na základě zadání ID studenta (variabilní symbol) a hesla (bylo předáno na třídní schůzce, možno vyžádat u třídního učitele).
  Přihlašování bude funkční od 1. září 2019.
   
 14. Studentské výměny Kutná Hora - Remeš (FR)
  Již více než 10 let spolupracujeme se školou Lycée Roosevelt v Remeši. Ta je v regionu Champagne považovaná za prestižní školu, nabízející studium technických oborů. Podle Memoranda, podepsaného řediteli obou škol v únoru 2019, přijede francouzská skupina studentů se svými učiteli k nám do Kutné Hory v polovině října 2019. Ubytováni budou v rodinách našich studentů. Ti studenti, kteří Francouze ubytují doma, se budou moci zúčastnit programu v anglickém jazyce a na oplátku pak pojedou do francouzsé Remeše. Bydlet budou v rodinách svých hostů. V průběhu výměny vždy realizujeme zajímavý program. Kromě společné výuky společně navštívíme významné památky Kutné Hory, pojedeme na výlety za poznáním (např. Praha), v tělocvičně si zahrajeme zápasy ve vybraných sportech a zůčastníme se vybraných kulturních akcí. Cílem studentské výměny je navázání přátelských vztahů mezi českými a francouzskými žáky a jejich jazykové zdokonalení v angličtině. Pro žáky a jejich rodiny není tento zájezd nijak nákladný, protože se platí pouze doprava autokarem tam a zpět. Ubytování a stravování je hrazeno hostitelskou školou a rodinami. Máte-li chuť si to vyzkoušet, neváhejte a přihlaste se, pokud budete moci někoho ubytovat, a příští rok budete zařazeni na seznam účastníků výměnného pobytu ve Francii.
   
 15. Seznam učebnic pro studium v prvním ročníku

Vytisknout